Ballfreunde Cavallino Cup

Zasady turnieju

Przeczytaj wszystkie zasady turnieju Beach Handball Cups tutaj, aby uzyskać informacje na temat boisk, punktacji i innych ważnych informacji. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami.

Uprawnienia do gry

Wszyscy gracze, którzy posiadają pozwolenie na grę zgodnie z oficjalnymi przepisami swojego macierzystego związku, są uprawnieni do udziału w rozgrywkach. Wszyscy zawodnicy mogą grać tylko w jednej drużynie jednocześnie. Zawodnicy muszą posiadać przy sobie paszporty i dokumenty tożsamości.

Wyposażenie placów zabaw

Gra odbywa się przy użyciu specjalnej plażowej piłki ręcznej. Na każdym korcie dostępne są co najmniej 2 piłki.
Zmiennicy muszą również zbierać piłki, które zostały wyrzucone poza boisko i wprowadzać je z powrotem do gry.

Pole gry

Cała powierzchnia do gry ma 27 metrów długości i 12 metrów szerokości. Składa się z boiska i dwóch 6-metrowych pól bramkowych.
Brama ma 2 metry wysokości i 3 metry szerokości.
Strefy zmian znajdują się z boku boiska (zmiana bramkarza w polu bramkowym) i są utrzymywane podczas zmiany stron.

Czas zabawy

Mecz trwa 2 x 7 minut; każda połowa rozpoczyna się od rzutu sędziowskiego.
Jeśli połowa zakończy się remisem, o rozstrzygnięciu zadecyduje złoty gol. W tym celu, podobnie jak na początku każdej połowy, rzut wolny wykonuje sędzia.
1-minutowa przerwa jest wykorzystywana do zmiany stron.
Sędzia otwiera i kończy mecz gwizdkiem sygnałowym. Nie ma przerw na żądanie, jednak sędziowie mogą przerwać trwający mecz z powodu szczególnych incydentów.
Jeśli każda z drużyn wygra połowę, obie drużyny przechodzą od razu do rzutów karnych:
Zawodnik rozpoczyna grę z własnego pola bramkowego, podaje piłkę do własnego bramkarza, odbiera piłkę od własnego bramkarza w drodze do bramki przeciwnika, a następnie rzuca na bramkę przeciwnika. Jeśli piłka dotknie ziemi lub zawodnik wykona więcej niż trzy kroki po złapaniu piłki, próba jest nieważna. Trzech graczy zawsze rzuca do bramki na zmianę. Jeśli wynik jest remisowy na koniec rzutu karnego, gracze nadal wykonują rzuty na zmianę, dopóki jedna z drużyn nie obejmie niepodważalnego prowadzenia.
Zwycięzca rundy pucharowej otrzymuje 2:1 w tabeli.
W rzutach karnych przyznawane są dwa punkty za "sztuczkę Kempa" i "spin shot" oraz jeden punkt za zwykłe rzuty na bramkę.

Liczba graczy na boisku

m/k B-młodzież: 4 zawodników z każdej drużyny (3 zawodników z pola i 1 bramkarz)
m/k C-młodzież: 4 zawodników z każdej drużyny (3 zawodników z pola i 1 bramkarz)
m/k D-młodzież: 5 zawodników z każdej drużyny (4 zawodników z pola i 1 bramkarz)
m/k E-młodzież: 5 zawodników z każdej drużyny (4 zawodników z pola i 1 bramkarz)
Nie ma ograniczeń co do liczby zamienników.

Sprzęt

Wszyscy zawodnicy drużyny muszą nosić jednolite stroje. Oprócz gołych stóp dozwolone jest granie w standardowych skarpetach sportowych/bawełnianych; wszelkie obuwie, w tym buty neoprenowe/palce, jest zabronione.
Zabronione jest wnoszenie przedmiotów stwarzających ryzyko obrażeń; ocena należy wyłącznie do sędziów.

Bramkarz

Bramkarze mogą opuszczać pole bramkowe bez piłki, gdy są w jej posiadaniu i działać na boisku jak zawodnicy z pola.
Bramki zdobyte przez bramkarzy są zawsze punktowane 2 punktami.

Przepisy specjalne

Po wyrzuceniu z boiska za wykroczenie, wyrzucony zawodnik lub jego zmiennik może ponownie wejść na boisko po zmianie posiadania piłki. Drugie wyrzucenie oznacza dyskwalifikację w bieżącym meczu. Podanie piłki leżącej lub toczącej się w piasku jest dozwolone; piłka może być trzymana w ten sposób przez maksymalnie 3 sekundy, zanim zostanie zagrana.
Sędziowie i urzędnicy turniejowi mają prawo wykluczyć zawodników z całego turnieju w przypadku szczególnie niesportowego zachowania na boisku lub poza nim.

Wynik

Od sędziego zależy, czy nagrodzi szczególnie atrakcyjne bramki (np. bramki 360°, "sztuczki Kempa" lub bramki technicznie kreatywne) 2 punktami. Bramki zdobyte z rzutu z 6 metrów są zawsze nagradzane 2 punktami.
W meczach pucharowych, podobnie jak w meczach grupowych, o rozstrzygnięciu decydują rzuty karne, jeśli obie drużyny wygrały po jednej regulaminowej połowie.
Jeśli drużyna spóźni się (2 minuty po oficjalnym rozpoczęciu meczu) lub nie pojawi się, mecz zostanie uznany za przegrany 0:2 i wygrany przez przeciwnika 14:0. Jeśli drużyna spóźni się nie z własnej winy, komitet turniejowy zadecyduje, czy mecz powinien zostać przełożony. Jeśli drużyna spowoduje, że mecz zostanie przerwany, mecz zostanie również uznany za przegrany 0:2 i wygrany przez przeciwnika 14:0. Dotyczy to również rażąco niesportowego zachowania poza boiskiem. W takim przypadku kierownictwo turnieju ma prawo wykluczyć daną drużynę z dalszego przebiegu turnieju.
W meczach grupowych w przypadku równej liczby punktów decyduje różnica bramek, a w przypadku równej liczby bramek decyduje liczba strzelonych bramek. Jeśli liczba strzelonych bramek jest równa, decyduje bezpośrednie porównanie drużyn. W przypadku remisu, zwycięzca zostanie wyłoniony w drodze losowania.

Natura i środowisko

Na plażę nie wolno wnosić szklanych butelek. Śmieci należy zbierać do worków na śmieci i wyrzucać do kontenerów na śmieci znajdujących się na miejscu (wystarczająca ilość worków na śmieci jest dostępna u kierownictwa turnieju).

Fair Play

Zdrowie i uczciwość wszystkich uczestników są najwyższym priorytetem naszych turniejów. Zabawa, radość i sportowa rywalizacja są zawsze na pierwszym planie.
Decyzje sędziów muszą być w pełni przestrzegane.

Dziękujemy za troskę i wsparcie. Życzymy niezapomnianego i ekscytującego weekendu z wieloma bramkami, mnóstwem akcji i oczywiście najlepszą plażową pogodą!

Wszyscy gracze, którzy mogą przedstawić pozwolenie na grę zgodnie z oficjalnymi przepisami ich macierzystego stowarzyszenia, są uprawnieni do udziału.
Wszyscy gracze mogą grać tylko w jednej drużynie jednocześnie. Należy mieć przy sobie przepustki lub dokumenty tożsamości.

Otwarty czat
Potrzebujesz pomocy?
Witaj fanie piłki ręcznej,
Jesteś zainteresowany naszymi turniejami piłki ręcznej plażowej lub po prostu masz szybkie pytanie? Jesteśmy do Państwa dyspozycji bezpośrednio na WhatsApp.